021-88231136

لاغری موضعی با دستگاه RF -دکتر مرادی-دکتر تغذیه

خلاصه

لاغری موضعی با دستگاه RF زیر نظر دکتر مرادی متخصص تغذیه و رژیم درمانی، یکی از راه های لاغر کردن شکم و پهلو بدون لاغر شدن صورت است.یکی از راه های لاغری موضعی با دستگاه ار اف است که در این مقاله به طور کامل بررسی شده است.

17 6 97

لاغری موضعی بهترین راه برای تناسب اندام بدون رژیم های سخت است. ممکن شما قد و وزنتان با هم تناسب داشته باشد ولی از داشتن شکم و پهلو رنج میبرید و یا سایز ران یا بازو هایتان با دیگر اعضای بدن تان هم خوانی ندارد.اگر رژیم بگیرید کل بدن و بدتر از همه صورتتان لاغر می شود. با ورزش هم نتوانستید از شر این چربی ها خلاص شوید و به این نتیجه رسیدید سرسخت تر از این حرف ها هستند. با ما همراه باشید تا یکی از راه های لاغری موضعی را بررسی کنیم و بهترین راه برای لاغری را پیدا کنیم.

دستگاه لاغری موضعی رادیو فراکانسی  (RF)

 • شما در باشگاه و روی تردمیل همه ی تلاشتان را می کنید تا بدنتان گرم شود و در نهایت در این گرما چربی ها بسوزند. درمان های هم RF باعث گرم شدن سلول های چربی می شود. گرمای حاصل  از RF  بدن را مجبور به آزاد سازی اسیدهای چرب (که به عنوان یک فیلتر برای بدن عمل می کند) و انتقال به سیستم لنفاوی می کند. هنگامی که اسیدهای چرب از بافت چربی ها آزاد می شوند، کوچک می شوند و بدن لاغرتر می شود علاوه بر از بین بردن چربی موضعی بدن، تکنولوژی RF بدن را نیز سفت می کند.
 
 • به این نحو که هر دو لایه  پوستی و زیر پوستی را گرم می کند. دستگاه Ultra Slim Plus II از فرکانس رادیویی تری پولار استفاده می کند و انرژی یک قطبی و دو قطبی را در یک دستگاه تلفیق می کند. انرژی تری پولار در حین محافظت از لایه سطحی به لایه چندتایی پوست منتقل می شود. این روند گرمایش در طول درمان، باعث می شود فیبر کلاژن در لایه های پوست منقبض شود. انقباض فیبرها پوست را سفت می کند و ظاهری روشن تر و جوان تر به آن می دهد.
 
 • در نتیجه افزایش متابولیسم فیبروبلاست ها، فیبرهای جدید کلاژن و الاستین زیر سطح پوست ایجاد می شوند. این تولید باعث اثرات طولانی مدت می شود.انرژی RF با لیزر (نور)  متفاوت است زیرا در روش لیزر انرژی نور جذب لایه های بالایی پوست می شود و باعث می شود گرما بدون آسیب، سخت تر به لایه های عمیق تر برسد. لیزرها بر کلاژن دربخش فوقانی  پوست تأثیر می گذارد، در حالی که انرژی RF قادر به نفوذ عمیق تر به پوست (زیر عضله) است و بر لایه های عمیق تر و لایه های زیر جلدی تاثیر می گذارد و باعث ایجاد سفتی و بهبود ساختار بافت زیرین می شود.

لاغری موضعی با آراف (RF) چیست؟


لاغری موضعی با آراف یا  درمان رادیوفرکوئنسی یک روش درمان غیر تهاجمی است که برای تغییر شکل لایه‌های زیرین پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 در این روش با استفاده از دستگاهی پیشرفته چربی ها را به صورت عمیق و موضعی از بین می بریم علاوه بر آن از RF می‌توان در درمان سلولیت نیز استفاده کرد.
روش‌های تهاجمی که عمدتاً بر لایه‌های سطحی پوست تاثیر دارد، امواج رادیوفرکوئنسی RF عمدتاً بر لایه‌های عمیق‌تر پوست همچون درم تاثیر گذاشته و بر لایه‌های بالای پوست(اپیدرم) تاثیر خاصی ندارند.لاغری موضعی

نواحی تحت درمان لاغری موضعی

 
یا استفاده از دستگاه  rf  میتوان نواحی مختلفی از بدن را به صورت موضعی لاغر کرد.

کاهش سایز موضعی درنواحی مختلفی مانند:
⦁    ناحیه بالای بازو
⦁    شکم و پهلو
⦁    لاغری موضعی ران
⦁    باسن
⦁    لگن
⦁    زانوها
⦁    ساق پا
⦁    قوزک
⦁    سینه مردان
از این دستگاه برای رفع چربی صورت و گردن نیز استفاده می‌شود که تکنیک‌های لیفتینگ یا بالاکشیدن،تایتنیگ یا سفت کردن و جوانسازی به ویژه برای رفع غبغب را نیز شامل می‌شود.

لاغری موضعی شکم و پهلو با دستگاه 

شکم و پهلو برکاربرد ترین ناحیه برای لاغری موضعی با دستگاه RF است. آب کردن چربی های شکم و پهلو و کوچک کردن این نواحی سخت تر از سایر نقاط بدن می باشد و بیشترین تاثیر را در زیبایی اندام دارد تا زمانی که چربی های شکم و پهلو از بین نرود زیبایی اندام معنی نمی دهد و اولین مرحله تناسب اندام داشتن شکم و پهلو صاف است. اولین قسمت از بدن که چربی در آن جمع می شود شکم و پهلو است و در عین حال دیرترین ناحیه از بدن  که لاغر می شود است. برای آب کردن چربی های شکم و پهلو به روش های طبیعی وقت و انرژی زیادی لازم است اما با استفاده از دستگاه RF لاغری  شکم سریع تر و بدون دردسر انجام می شود. مزایای استفاده از روش RF  موارد زیر است.

لاغری موضعی با دستگاه
 • جلوگیری از شل شدن پوست: دستگاه RF با کشیدن پوست و سفت کردن آن با عث قوی شدن وسفت شدن پوست می شود که میزان تولید کلاژن پوست را افزایش می دهد.
 • سریع بودن و کم هرینه بودن روش RF برای لاغری موضعی پس از یک دوره سه ماهه اثرات مثبت خود را در بدن نشان می دهد
 • دستگاه RF نیازی به جراحی ندارد و بدون درد و خون ریزی انجام می شود و نیاز به ریکاوری بدن پس از دوره ندارد
 • حفظ کردن شکل طبیعی بدن و عدم بازگشت چاقی با رعایت نکات دکتر لاغری شما
 • دستگاه RF علاوه بر ازبین بردن چربی شکم و سایر نواحی سلولیت روی پوست را هم از بین می برد.
 • روش RF می تواند رو ی تمامی نواحی  بدنتان که شما از چاقی یا افتادگی آن نگران هستید انجام شود.

لاغری موضعی بازو 

تقریبا تمام خانوم ها با مشکلاتی مانند افتادگی  و شل شدن بازو، چروک شدن پوست بازو و بد فرم شدن آن مواجه می شوند. حتی افراد لاغر نیز ممکن است به این مشکلات دچار شوند. با افزایش سن رطوبت و ارتجاعی بودن پوست کم می شود که با عث شل شدن و چروک روی پوست می شود. چاقی و انباشت چربی در بازو نیز یکی از مشکلاتی است که روی زیبایی اندام افراد تاثیر زیادی می گذارد. دستگاه RF با اثری که روی لایه های زیرین پوست می گزارد باعث کشیدگی پوست بازو و از بین بردن افتادگی و چربی بازو می شود.
 

کاهش وزن موضعی با RF  چگونه باعث از بین رفتن چربی و کاهش سلولیت در نواحی تحت درمان می‌شود؟

 
در روش درمان کاهش بافت چربی موضعی و سلولیت با رادیوفرکوئنسی (RF) این امواج رادیویی دوقطبی از لایه‌های چربی پوست عبور کرده و باعث تجزیه این بافت‌ها می‌شوند. به این ترتیب سلول‌های چربی در محل تحت درمان آزاد شده و توسط سیستم لنفاوی جذب می‌شوند. در ادامه این چربی‌ها از طریق عملکرد کبد از بدن دفع می‌شوند.
 

اقدامات لازم برای قبل و بعد از کاهش وزن موضعی با دستگاه RF لاغری موضعی

 • حداقل دو تا سه روز قبل و بعد از انجام هر جلسه لاغری موضی با دستگاه از سیگار کشیدن و خوردن الکل خودداری کنید
 • فعالیت های ورزشی سنگین و تحرک زیاد را تا اتمام جلسات لاغری انجام ندهید
 • دو تا سه روز قبل از انجام جلسه لاغری حداقل 8 تا 10 لیوان آب در روز بنوشید
 • از مصرف آسپرین، دارو های ضد التهاب و مکمل ها خودداری نمایید
 • لوسیون ها و کرم های موضعی پوست را تا چند ساعت قبل از جلسه لاغری استفاده نکنید
 • تمیز کردن کامل پوست همه نواحی بدن قبل از شروع جلسه رادیو گرافی

 تعداد جلسات مورد نیاز برای لاغری موضعی با آر اف

درمان با توجه به برنامه از قبل تعیین شده توسط متخصص تغذیه انجام می شود. طول مدت درمان با این روش بسته به قدرت تحمل درد و میزان آستانه ی ناراحتی هر فرد متغیر است و معمولا حدود 15 تا 60 دقیقه متغیر است.
معمولاً برای گرفتن نتیجه اثر بخش به افراد توصیه می‌شود بین 8 تا 12 جلسه درمان را ادامه دهند.

چه مدت زمان برای مشاهده نتایج این درمان لازم است؟
معمولاً افراد تغییر در وضعیت خود را با گذشت 4 جلسه از درمان مشاهده خواهند کرد. گاهی اوقات ممکن است برای دستیابی به نتایج لازم نیاز به تعداد جلسات درمان بیشتر وجود داشته باشد.

عوارض جانبی لاغری موضعی با rf


لاغری موضعی با آر اف به خاطر امکان دستیابی به نتایج مورد انتظار بدون آسیب به بدن معروف می‌باشد. با این حال الزاماً بدون خطر نیست. برخی از عوارض جانبی انجام آن با امواج رادیوفرکوئنسی به شرح زیر هستند:
⦁    قرمز شدن پوست
⦁    ورم محدود
⦁    حساسیت بیش از حد نواحی تحت درمان
⦁    ایجاد فرورفتگی در پوست
علاوه بر این همواره ممکن است در برخی افراد ایجاد تاول و کبودی به عنوان یکی از عوارض جانبی این درمان مشاهده گردد.


 

دیدگاه کاربران
(مورد نیاز)
(مورد نیاز)