021-88231136

لاغری موضعی با روش کرایولیپولیز توسط متخصص تغذیه

خلاصه

این روزها از کرایولیپولیز برای لاغری موضعی نواحی مختلف مثل شکم، پهلو، ران، بازو و... زیرنطر متخصص تغذیه استفاده می شود. در این روش برای از بین بردن سلولهای چربی از دمای انجماد استفاده می کنند. توضیحات کامل را در مقاله مطالعه کنید.

16 5 98


لاغری موضعی با روش کرایولیپولیز چیست؟

کرایولیپولیز روشی است که برای لاغری موضعی توسط FDA تایید شده است و بسیار بی خطر است که در بعضی از مراکز لاغری توسط متخصص تغذیه انجام می گیرد. در روش کرایولیپولیز برای از بین بردن سلولهای چربی از دمای انجماد استفاده می کنند. در این روش، سرما به جز سلولهای چربی به سلولهای دیگر آسیب نمی رساند، بنابراین به پوست یا بافت زیرین پوست صدمه ای نمی رسد. سلولهای یخ زده به مرور کوچک می شوند و طی مدت چند ماه از طریق کبد از بدن دفع می شوند. از آنجایی که سلولهای چربی مجددا تولید نمی شوند، می توان انتظار داشت که سایز کاهش یافته بدن و لاغری موضعی در ناحیه تحت درمان، برای همیشه برای فرد بماند. این روش به ویژه برای برآمدگی چربی در شکم فوقانی و تحتانی، نواحی پهلو (دستگیره های عشق)، بازوها و ران های داخلی و خارجی موثر است.


آیا عوارض جانبی هنگام استفاده از روش کرایولیپولیز وجود دارد؟
کرایولیپولیز یک روش غیر تهاجمی است، بنابراین نیازی به بریدگی، بیهوشی یا داروهایی ندارد که بتواند یک واکنش آلرژیک ایجاد کند. این بدان معنی است که میزان عوارض و عوارض جانبی نسبت به روشهای تهاجمی مانند لیپوساکشن بسیار پایین است.
ولی ممکن است هنگام انجام کرایولیپولیز و بعد از آن عوارض جانبی موقت زیر را تجربه کنید:
- احساس سوزن سوزن شدن
- ورم
- کبودی
- قرمزی پوست
- درد موضعی
- حساسیت
- بی حسی
- گرفتگی
اما این عوارض جانبی بسیار ناچیز به حساب می آیند و معمولاً به خوبی تحمل می شوند. آنها بسته به منطقه تحت درمان و بیمار معمولاً به مدت دوازده روز یا یک ماه طول می کشد.
نکاتی برای کاهش ناراحتی
در مورد روشهایی که می توانید در کاهش درد و سایر عوارض جانبی در طول و بعد از این روش استفاده کنید، با متخصص تغذیه خود صحبت کنید. دکتر تغذیه ممکن است از یک ماساژ در منطقه مورد نظر استفاده کند تا ضمن محدود کردن عوارض جانبی، به افزایش کارایی روند انجماد چربی کمک کند.
داروهای ضد درد معمولاً برای این روش ارائه نمی شوند، زیرا این نوع روش یک روش جراحی نیست. یا بیهوشی استفاده نمی شود. با این وجود، دکتر تغذیه ممکن است در صورت بروز هرگونه درد و تورم، توصیه کند که داروهای بدون نسخه مانند استامینوفن یا بروفن مصرف کنید. شما قبل از درمان نباید از داروهای تسکین دهنده درد استفاده کنید، زیرا این می تواند عوارض جانبی مانند کبودی را افزایش دهد.

دستورالعمل های متخصص تغذیه پس از انجام کرایولیپولیز
پس از درمان ، توصیه می شود رژیم غذایی سالمی داشته باشید، آب زیادی بنوشید و آن را با ورزش منظم تکمیل کنید تا وزن ایده آل حفظ شود. به غیر از این هیچ دستورالعمل خاصی وجود ندارد زیرا این روش لاغری موضعی بسیار ساده است.

به چند جلسه کرایولیپولیز برای لاغری موضعی نیاز است؟
تعداد معالجات مورد نیاز از بیمار به بیمار دیگر متفاوت است. معمولاً بیماران بعد از اولین درمان در یک منطقه هدفمند ، حدود 20٪ چربی را از دست می دهند. بسیاری از بیماران بعد از آن نیاز به جلسات بیشتر برای آن منطقه احساس نمی کنند.
اگر به درمان بیشتری نیاز دارید ، متخصص تغذیه حداقل یک ماه بعد از جلسه اول، یک درمان دوم را توصیه می کند.

پس از طی یک جلسه کرایولیپولیز ، مدت زمان مشاهده اثر کاهش سایز چقدر طول خواهد کشید؟

تغییرات معمولاً بعد از 2 هفته قابل مشاهده هستند. اما اثر کامل یک جلسه کرایولیپولیز بعد از 2-4 ماه قابل مشاهده است.چه کسانی کاندید مناسب برای استفاده از روش لاغری موضعی کرایولیپولیز هستند؟ و در کدام نواحی از بدن، از این روش می توان استفاده کرد؟
اگر شما یک اندام مناسب دارید ولی در برخی از مناطق بدنتان برآمدگی چربی سفت و یا سلولیت وجود دارد، که به ورزش یا رژیم غذایی سالم پاسخ نمی دهند و همچنین لزوماً نیازی به جراحی ندارند، می توانید از این روش استفاده کنید. این نواحی شامل بازوها، کتف، خط سوتین، شکم و پهلو، ران ها و باسن می باشد.
افراد باردار یا شیرده، افرادی که مستعد ابتلا به خونریزی شدید هستند و افرادی که چاقی درجه 2 به بالا دارند و بیماران قلبی برای استفاده از این دستگاه غیرتهاجمی برای لاغری موضعی مناسب نیستند.


بررسی مطالعات در مورد استفاده از روش کرایولیپولیز برای لاغری موضعی
تحقیقات به طور کلی نشان می دهد که کرایولیپولیز، یک درمان نسبتاً بی خطر و موثر برای از بین بردن چربی های موضعی است.
یک مطالعه در سال 2015 در مجله جراحی پلاستیک و ترمیمی منتشر شده و 19 مطالعه قبلی در مورد استفاده از دستگاه لاغری کرایولیپولیز را مورد تجزیه و تحلیل قرار داد. نتایج این مطالعه نشان داد، وقتی با یک دستگاه کالیپر کاهش میزان چربی را اندازه گیری کردند، افراد به طور متوسط 67/14 تا 5/28 درصد چربی را در مناطقی که تحت درمان کرایولیپولیز قرار گرفته اند از دست داده اند. هنگامی که این مطالعات میزان چربی را با سونوگرافی اندازه گیری کردند، افراد 3/10 تا 5/25 درصد چربی را در ناحیه مورد نظر از دست داده بودند.آیا کاهش سایز با روش کرایولیپولیز دائمی است؟

نتایج در مناطقی که تحت درمان قرار گرفته اند دائمی تلقی می شوند. با این حال، اگر وزن خود را حفظ نکنید، احتمال دارد که چربی ها در مناطق دیگر تجمع پیدا کنند. یک رژیم مناسب همراه با فعالیت بدنی نتایج بهینه دائم را تضمین می کند.
اگرچه این روش می تواند مناطقی از چربی را از بین ببرد، ولی این یک درمان معجزه آسا نیست و افراد نباید انتظار داشته باشند که چربی کامل از بین برود. این روش برای همه مفید نخواهد بود و ممکن است برخی از افراد عوارض جانبی بدتری را نسبت به دیگران تجربه کنند.
سبک زندگی و سایر عوامل نیز ممکن است در نتیجه نهایی نقش داشته باشند. فردی که رژیم غذایی ناسالم خود را ادامه می دهد و در حالی که کرایولیپولیز را انجام می دهد، بی تحرک و بدون فعالیت بدنی باقی بماند، باید انتظار کاهش چربی کمتری داشته باشد.
به همین ترتیب، کرایولیپولیز نمی تواند پوست شل را سفت کند.

روشهای دیگر لاغری موضعی غیر تهاجمی (بدون جراحی)

لاغری موضعی با کویتیشن

لاغری موضعی با دستگاه RF


دیدگاه کاربران
(مورد نیاز)
(مورد نیاز)