021-88231136

لاغری موضعی با روش مزوتراپی

خلاصه

این روزها لاغری موضعی با روش مزوتراپی در کنار روشهای دیگری مثل استفاده از دستگاه های کویتیشن، آراف، کرایولیپولیز، آر اف وکیوم و ... انجام می گیرد. در این مقاله، متخصص تغذیه توضیحات لازم را در مورد نحوه استفاده، عوارض احتمالی و میزان اثرگذاری این روش می دهد.

20 5 98


لاغری موضعی با روش مزوتراپیدر حال حاضر، روش مزوتراپی در کنار روش های دیگری مانند کویتیشن، آراف، کرایولیپولیز، آراف وکیوم و ... برای لاغری موضعی استفاده می شود. برای اثبات ایمنی و اثربخشی مزوتراپی به عنوان درمانی برای لاغری موضعی و کاهش چربی در یک موضع خاص از بدن، کمبود مطالعات علمی دقیق وجود دارد. در حقیقت در ابتدا از مزوتراپی برای موارد دیگری مانند ریزش مو و مدیریت درد استفاده می شد. برای استفاده از این روش برای لاغری موضعی حتما با متخصص تغذیه مشورت کنید.
مزوتراپی شامل تزریق مقادیر میکروسکوپی انواع دارویی، عصاره گیاهان، داروهای هومیوپاتی و ویتامین ها در مزودرم است که لایه ای از چربی و بافت زیر پوست شما است. داروهای تزریق شده سلولهای چربی را تجزیه می کنند، که توسط بدن به صورت مواد زائد از بدن خارج می شود.
فرمول استانداردی برای مواد تزریق شده در مزوتراپی وجود ندارد.
متخصص تغذیه از ترکیبات مختلفی استفاده می کنند، از جمله:
- داروهای تجویزی مانند وازودیلاتورها
- هورمون هایی مانند کلسیتونین و ال-کارنیتین
- آنزیم هایی مانند کلاژناز و هیالورونیداز
- عصاره های گیاهی
- ویتامین ها و مواد معدنی
مواد ذکر شده را می توان در اعماق مختلف - از 1 تا 4 میلی متر به زیر پوست شما - بسته به ضخامت چربی زیر پوست تزریق کرد. دکتر تغذیه شما ممکن است سوزن را به زاویه ای بر روی پوست شما قرار دهد و با هر تزریق فقط ممکن است قطره کوچکی از محلول را در پوست شما قرار دهد.
همچنین یک روش مزوتراپی بدون سوزن وجود دارد، که کاملاً غیر تهاجمی است و از فناوری سونوگرافی برای فشار دادن مواد به زیر پوست شما استفاده می کند. در این روش هیچگونه بیهوشی درکار نیست.
مزوتراپی می تواند چربیهای اضافه در صورت، چانه، گردن، بازوها، کمر، باسن، ران ها و پاها را درمان کند. همچنین ادعا می شود که مزوتراپی می تواند چین و چروک ها را درمان کند.آیا روش مزوتراپی برای لاغری موضعی عوارضی هم دارد؟

افرادی که مزوتراپی را انجام می دهند می گویند اگر به دکتر آموزش دیده مراجعه کنند، خطرات حداقل است.
 
عوارض جانبی گزارش شده عبارتند از:
 - حالت تهوع
 - درد
 - حساسیت
 - ورم
 - خارش
 - قرمزی
 - کبودی
 - تورم در محل تزریق
 - تکه های تیره پوست
 - راش
 - عفونت
کسانی که بعد از یک جلسه مزوتراپی، احساس درد، قرمزی، کبودی و تورم در مناطق تحت درمان داشته اند، اغلب این عوارض طی چند روز فروکش می کنند.
در موارد نادر نیز احتمال واکنش آلرژیک به مواد تزریقی وجود دارد که ممکن است شدید باشد.


برای لاغری موضعی در یک ناحیه از بدن به چند جلسه مزوتراپی نیاز است؟
دکتر تغذیه تعدا جلسات را مشخص می کند زیرا تعداد معالجات مورد نیاز از بیمار تا بیمار متفاوت است، و بستگی به بدن بیمار دارد. بعضی از بیماران ممکن است نتایج را بعد از یک جلسه درمانی ببینند ، برای سایرین ممکن است چهار تا پنج جلسه طول بکشد.
در ابتدا، هر 7 تا 10 روز تزریق را دریافت خواهید کرد. و بعد از آن هر دو هفته یک بار یا یک بار در ماه درمانها انجام خواهد شد.
تعدادجلسات بستگی به هدف درمان نیز دارد. برای کاهش چربی در یک ناحیه معمولاً 2 تا 4 درمان (تزریق) در فواصل 2 تا 4 هفته مورد نیاز است. بسته به منطقه مورد نظر، تعداد مراحل افزایش می یابد. باید گفت که درمان های مزوتراپی برای کاهش وزن، تغییرات چشمگیری ایجاد نمی کند، و به طور کلی برای بیمارانی که نیاز به کمی کاهش چربی در مناطق خاص دارند توصیه می شود. برای کاهش سلولیت تقریباً 3 تا 4 درمان در فواصل 3 تا 4 هفته ضروری است. از آنجایی که مزوتراپی در درمان سلولیت اثربخشی کمتری دارد بهتر است به طور همزمان از روشهای دیگر لاغری موضعی مانند رادیوفرکانسی RF ، کویتیشن و آر اف وکیوم هم استفاده کنید، با این وجود به تنهایی نیز در کاهش درجات خفیف سلولیت موفق است.
 


چه کسانی می توانند از این روش درمانی برای لاغری موضعی استفاده کنند؟
افراد سالمی که دارای انباشت چربی در یک موضع خاص هستند و رژیم های غذایی کاهش وزن و ورزش نتوانسته باعث کاهش سایز آن ناحیه شود می توانند از این روش استفاده کنند.

در چه افرادی استفاده از مزوتراپی توصیه نمی شود؟
افرادی که چاقی درجه 2 به بالا دارند.
افرادی که سابقه سرطان، مشکلات تیروئید، دیابت، بیماری های قلبی، سیستم ایمنی و گردش خون را دارند نباید از این روش درمانی استفاده کنند.
کسانی که در بدن خود ایمپلنت مانند ضربان ساز، کاشت حلزون حلقوی یا پمپ دیابتی دارند.
مزوتراپی غیر سوزنی برای بیماران صرع و بیماران دارای کاشت فعال توصیه نمی شود.
همچنین برای درمان پوستهای شل یا آویزان مؤثر نیست.

آیا نتایج مزوتراپی و کاهش سایز با این روش دائمی است؟
کاهش سایز در مناطقی که تحت درمان قرار می گیرند دائمی است ولی اگر وزن خود را حفظ نکنید، احتمال دارد که چربی ها در مناطق دیگر تجمع پیدا کنند که ممکن است خیلی جذاب نباشد.
یک رژیم مناسب و معقول همراه با یک سطح مداوم از فعالیت بدنی که شامل ورزش است، کاهش سایز دائم را برای شما تضمین می کند.
 

در مورد روشهای دیگر لاغری موضعی بدانیم:
لاغری موضعی با دستگاه RF
لاغری موضعی با کویتیشن
لاغری موضعی با روش کرایولیپولیز
لاغری موضعی با آراف وکیوم 

دیدگاه کاربران
(مورد نیاز)
(مورد نیاز)