021-88231136

چاق شدن صورت با دکتر مرادی متخصص تغذیه

خلاصه

چاقی صورت نقش مهمی در ظاهر و زیبایی دارد، یکی از موثرترین روش های چاق شدن صورت ارائه راهکارهای مناسب غذایی توسط دکتر تغذیه می باشد.

21 12 98

چاق شدن صورت و راهکارهای مربوط به آن:

همانطور که می دانید یکی از بزرگترین دغدغه های افراد به ویژه خانم ها داشتن صورتی پر و گونه های درشت و زیبا می باشد که افراد همواره برای داشتن آن در تلاش هستند.  چاقی صورت نقش مهمی در ظاهر و زیبایی فرد ایفا می کند. لاغری صورت می تواند در اثر عوامل مختلف بروز یابد این امر گاهی به صورت ناگهانی و گاه نیز به طور ژنتیکی در فرد نمایان می شود.
 

علت های لاغری صورت

لاغری صورت می تواند به علل ژنتیکی، سبک زندگی، رژیم لاغری غیراصولی و کاهش وزن سریع و... باشد.
یکی از مهمترین دلایل لاغری صورت وراثت و ژنتیک می باشد به گونه ای که فرد از ابتدای حیات با آن مواجه است و از آن رنج می برد و با گذشت زمان این امر بیشتر به چشم می خورد که آن را می توان با راهکارهای مختلف حل نمود. گاهی اوقات مصرف برخی داروها می تواند در لاغری صورت سهم بسزایی داشته باشد. سبک زندگی نیز از جمله عواملی است که می تواند در چاق شدن صورت و لاغری آن موثر واقع شود به عنوان مثال افرادی که سیگار مصرف می کنند بیشتر از سایر افراد با این عارضه مواجه می باشند. یکی از مهمترین علت لاغری صورت، رژیم لاغری نادرست و کاهش وزن بیشتر از یک کیلو در هفته می باشد که زیر نظر متخصص تغذیه نبوده و منجر به کمبود مواد مغذی در سلول های بدن می شود و در نتیجه باعث شکسته شدن صورت و لاغری بیش از حد آن می شود. بدن به طور طبیعی به مصرف کربوهیدرات، پروتئین و... نیازمند می باشد و اگر در رژیم غذایی کاهش وزن غیراصولی، این مواد برای مدتی کنار گذاشته شود، سبب می شود مشکلات و آسیب های جدی در سیستم ایمنی بدن ایجاد شود. بنابراین توصیه می شود برای جلوگیری از لاغری صورت، از رژیم های غذایی اصولی و صحیح پیروی شود و مشورت هایی نیز در این زمینه با دکتر تغذیه صورت بگیرد به گونه ای که هیچگونه آسیبی به صورت و ظاهر آن وارد نشود.
 

بیشتر بدانیم: 4 نکته کلیدی در کاهش وزن اصولی


راهکارهای غذایی مناسب برای چاق شدن صورت:


چاق شدن صورت

یکی از موثرترین روش های چاقی صورت ارائه راهکارهای مناسب غذایی و عمل به آنها است.
اولین راهکار برای چاقی صورت افزایش وزن در افرادی است که کمبود وزن دارند، با افزایش وزن، درصد چربی صورت هم افزایش پیدا کرده و منجر به پرشدن صورت می شود.
 اکنون به برخی از راهکارهای غذایی برای افزایش وزن و رفع لاغری و چاقی صورت اشاره می کنیم:
یکی از پرکاربردترین مواد غذایی مناسب برای چاقی صورت میوه و سبزیجات است که سرشار از فیبر بوده و عمل آبرسانی به پوست را انجام میدهد.
همانطور که میدانید سیب زمینی به سبب داشتن مقادیری از نشاسته می تواند در پر شدن صورت موثر باشد حال آنکه سرخ شده یا پخته شود تاثیر آن چند برابر می شود.
از دیگر روش های کاربردی، مصرف مقادیری از انواع مغزهاست از جمله مغز پسته و فندق و...
انواع شیره همچون شیره خرما و شیره انگور برای چاقی صورت توصیه می شود.
چنانچه افراد به دنبال طبیعی ترین روش برای پر شدن صورت می باشند نوشیدن آب می تواند پوستی شاداب و با طراوت برای افراد به ارمغان آورد. البته این امر زمانی تاثیر آن بیشتر می شود که افراد به تمرینات ورزشی مشغول هستند.
شیر به سبب اینکه حاوی کلسیم، ویتامین، پروتئین و... است می تواند عمل آبرسانی به پوست را به خوبی انجام دهد و صورت را در کوتاه مدت چاق نماید.
نکته: علاوه بر مواد غذایی و تاثیر شگفت انگیز آنها در چاق شدن صورت انواع ماسک نیز می تواند برای این امر موثر واقع شود که پرکاربردترین آنها ماسک خیار و گلابی، گلاب و گلیسیرین، ماسک عسل، ماسک آلوئه ورا، ماسک پودر جوانه گندم و... می باشد. به طور کلی تمامی موادی که حاوی ویتامین E می باشند برای پرشدن توصیه می شوند چرا که در کوتاه ترین زمان ممکن می توانند بیشترین تاثیر را از خود برجای بگذارند.
 

بیشتر بدانیم: چگونه چاق شویم؟ 11 ماده غذایی مفید برای چاق شدن


نکات مهم در چاق شدن صورت:


پرشدن صورت

همانطور که میدانید ورزش کردن یکی از مهمترین روش های پرشدن و برجسته شدن گونه و عضلات آن است که این امر در صورتی که تحت نظر یک مربی ورزشی یا کارشناس باشد با موفقیت بیشتری همراه می باشد. یوگا از جمله تمرینات ورزشی است که جریان خون را در صورت تشدید می کند و شادابی و جوانی آن را نمایان تر می سازد.

شایان ذکر است پیش از اقدام به رژیم چاقی باید با دکتر تغذیه مشورت هایی صورت بگیرد و تمامی تکنیک ها و راهکارهای مناسب در این زمینه فرا گرفته شود و تحت نظر او از قرص ها و مکمل های مناسب استفاده کنند. همانطور که می دانید علاوه بر تمامی روش های طبیعی در پاره ای از شرایط افراد به منظور چاقی صورت به عمل های جراحی پناه برده که این امر دارای معایبی است و می تواند به صورت موقت باشد و تاثیر آن نیز پس از مدت کوتاهی از بین می رود.
به طور کلی متخصص تغذیه روش هایی توصیه می کند که دوام و ماندگاری آنها بیشتر بوده و با در نظر گرفتن اصول صحیح، رژیم هایی ارائه می دهند که همزمان با افزایش وزن می تواند حجم صورت را افزایش دهد. نکته قابل توجه این است که امروزه نه تنها به صورت حضوری و مراجعه به متخصصین تغذیه در این زمینه می توان چاقی صورت را محقق کرد بلکه از طریق رژیم آنلاین نیز می توان آگاهی لازم در این زمینه را کسب کرد.
بنابراین توصیه می شود افرادی که به دنبال پرشدن صورت هستند از روش هایی بهره مند شوند که آسیب ها و خطرات مربوط به آن کمتر باشد و در عین حال تاثیر آنها ماندگارتر باشد. البته این نکته نیز قابل اهمیت است که سرعت محقق شدن این خواسته یا به عبارتی چاقی نیز برای افراد مهم و اساسی است و زیباجویان در پی آن هستند هر چه سریعتر به این خواسته خود جامه عمل بپوشانند لذا در صورت اجرای صحیح به اصول فوق الذکر می توانند در راستای عمل به این خواسته خود گام بردارند.
 
 

دیدگاه کاربران
(مورد نیاز)
(مورد نیاز)