021-88231136

10 رژیم لاغری محبوب در دنیا

خلاصه

تعادل وزن و تناسب اندام یکی از دغدغه های تمامی افرادی است که می خواهند زندگی سالم و در عین حال اندام متناسب و زیبایی داشته باشند. یکی از اصولی ترین راه های رسیدن به تناسب اندام و کاهش وزن مراجعه به متخصص تغذیه و رعایت اصول تعیین شده برای رسیدن به وزن دلخواه می باشد. با ما همراه باشید در معرفی 10 رژیم لاغری محبوب در دنیا.

12 11 98

10 رژیم لاغری که در دنیا بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد

به منظور کاهش وزن و رسیدن به اندام دلخواه راه ها و روش های مختلفی وجود دارد که گاها به دلیل اصولی نبودن آن نتیجه عکس داشته و سلامتی افراد را به خطر می اندازد.
برای کاهش وزن بهتر است که تحت نظر دکتر تغذیه و با برنامه اصولی پیش رفت در این صورت علاوه بر رسیدن به وزن مطلوب و ایده آل سلامتی خود را نیز حفظ نموده اید.
از این رو بسیاری از متخصصین تغذیه در سراسر دنیا هر ساله رژیم های غذایی خاصی را برای کاهش وزن معرفی می کنند. در ادامه قصد داریم 10 رژیم لاغری محبوب در دنیا را که بیشترین طرفدار را در بین افراد داشته را به ترتیب معرفی نماییم.
 

1- رژیم مدیترانه ای

در بین 10 رژیم لاغری محبوب در دنیا رژیم مدیترانه ای طرفداران مختص به خود را دارا می باشد. به عقیده دکتر تغذیه و پژوهشگران در این رژیم برای رسیدن به تناسب اندام لازم است که فرد خوراکی هایی از قبیل آجیل، ماهی، غلات کامل، و میوه و سبزیجات سرشار از فیبر را در برنامه لاغری خود بگنجاند. برای توضیحات کامل در مورد رژیم مدیترانه ای کلیک کنید.
 

2- رژیم لاغری سواحل جنوبی

 اولین رتبه در 10 رژیم لاغری محبوب در دنیا متعلق به رژیم غذایی سواحل جنوبی می باشد. این رژیم زیر نظر متخصص قلبی آرتور آگاتستون طراحی و معرفی شده است.
رژیم لاغری سواحل جنوبی سه مرحله ای است. به این صورت که در مرحله نخست لازم است که فرد مصرف انواع میوه ها، کربوهیدرات، و الکل را متوقف نماید. مراحل بعدی به تدریج  و مقدار کم از پروتئین ها و کربوهیدرات هایی که در مرحله ی اول حذف شده بود، به غذاهایی مصرفی بازگردانده شوند. مرحله سوم این رژیم لاغری به منظور ثبات وزن می باشد.
 

حتما بخوانید: تعیین جنسیت با تغذیه

 

3- رژیم غذایی گیاه خواری

دومین رژیم از 10 رژیم لاغری محبوب در دنیا که اخیرا در کشور ما نیز ما استقبال فراوانی روبه رو شده رژیم گیاه خواری می باشد.
در این نوع رژیم غذایی به عقیده متخصص تغذیه به طور کامل مصرف هر نوع گوشت قرمز و یا سفید از وعده های غذایی فرد حذف می گردد. در صورتیکه رژیم گیاه خواری را به منظور لاغری و کاهش وزن در پیش گرفته اید توصیه می شود برای تامین مواد مغذی نظیر پروتئین موادی از قبیل لبنیات، غلات کامل و همچنین آجیل را به لیست غذایی خود بیافزایید.
 

4- رژیم غذایی خام گیاهخواری

در لیست 10 رژیم لاغری محبوب در دنیا نوعی رژیم به نام خام خواری وجود دارد. همانطور که می توان حدس زد مواد به صورت نیمه خام و نپخته مصرف می شوند به این صورت که مواد خوراکی نباید در معرض حرارت بیش از 46 درجه قرار گیرند. برای توضیحات کامل در مورد اینکه آیا رژیم خام گیاهخواری برای کاهش وزن مناسب است یا خیر کلیک کنید.
 

حتما بخوانید: اصول تغذیه در پیشگیری و درمان کبد چرب

 

5-رژیم غذایی اتکینز

  یکی دیگر از 10 رژیم لاغری محبوب در دنیا رژیم اتکینز یا همان رژیم کم کربوهیدرات است. به عقیده متخصص تغذیه و پژوهشگران برای کاهش وزن و لاغری در این نوع رژیم لازم است که مواد خوراکی حاوی کربوهیدرات و قندی حذف، و مواد غذایی نظیر انواع گوشت ها، سبزیجات و میوه را جایگزین نمود. توضیحات کامل در مورد رژیم اتکینز کلیک کنید.
 

6- رژیم کتوژنیک

این رژیم شباهت زیادی به رژیم اتکینز دارد. در هر دو رژیم مقدار کربوهیدرات بسیار کاهش می یابد، با این تفاوت که در رژیم اتکینز مقدار پروتئین زیاد می شود و در رژیم کتوژنیک مقدار چربی بسیار بالاست، که منجر به حالت کتوز می شود و علاوه بر احساس سیری باعث لاغری هم می شود. برای توضیحات بیشتر و آشنایی با فواید و عوارض این رژیم کلیک کنید.
 

7- رژیم غذایی جنرال موتورز

رژیم جنرال موتورز هم یکی دیگر از رژیم های محبوب در دنیاست. در این رژیم حذف غلات تصفیه شده و قندهای ساده و افزایش مصرف سبزیجات می باشد. مطالعه بیشتر رژیم جنرال موتورز کلیک کنید.
 

8- رژیم غذایی بدون گلوتن

در لیست 10 رژیم لاغری محبوب در دنیا نوعی رژیم بدون گلوتن نیز طرفداران مختص به خود را دارد. به عقیده دکتر تغذیه و پژوهشگران در این نوع رژیم غذایی همانطور که می توان حدس زد استفاده از هر نوع مواد غلات حاوی گلوتن نظیر گندم، نان، جو، چاودار و هر آنچه که از این مواد تهیه شده ممنوع می باشد. برای توضیحات بیشتر و نمونه رژیم کلیک کنید.
 

9- رژیم غذایی روزه‌‌داری متناوب یا 5:2

یکی دیگر از رژیم های پرطرفدار در بین 10 رژیم لاغری محبوب در دنیا رژیم روزه داری متناوب می باشد. متخصص تغذیه و پژوهشگران در این زمینه بر این باورند که در این نوع رژیم لاغری برای کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام لازم است فرد در 5 روز اول خوراکی های عادی و روزانه خود را مصرف نماید، و در 2 روز بعدی میزان کالری دریافتی را به حداقل برساند. از همین رو به رژیم غذایی پنج-دو نیز شناخته می شود.
 

حتما بخوانید: مشکلات دوران یائسگی و تغذیه در این دوران

 

10- رژیم غذایی 30 روزه

از 10 رژیم پرطرفدار در دنیا می توان به رژیم غذایی 30 روزه اشاره نمود. در این نوع رژیم به منظور کاهش وزن لازم است به مدت 30 روز از مصرف هر نوع مواد خوراکی از قبیل نوشیدنی الکلی، غذاهای کنسروی و فراوری شده، حبوبات، لبنیات، سویا خودداری نمود.
 

مطالعه مطالب مرتبط با لاغری:

رژیم لاغری به روش دکتر مرادی
دستگاه های لاغری موضعی برای کاهش سایز
رژیم پالئو برای کاهش وزن
رژیم لاغری کانادایی مفید یا مضر؟
رژیم ویت واچرز برای لاغری چگونه است؟
چرا وزنی که کم می کنم دوباره باز می گردد؟
 

دیدگاه کاربران
(مورد نیاز)
(مورد نیاز)